دومین دوره مسابقه مدیریت عملیات در تیرماه سالجاری میان دانشجویان سراسر کشور در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار میشود.

 amaliat9804

به گزارش روابط عمومی دانشکده مهندسی، این مسابقه به همت گروه مهندسی صنایع دانشکدۀ مهندسی با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی به ویژه انجمن علمی مهندسی صنایع، در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه جهت آموزش و اشاعه فرهنگ کارآفرینی در میان دانشجویان جوان و مدیران نسل‌های آتی جامعه برگزار خواهد شد.

دبیر علمی مسابقه عنوان کرد: ارتقای توانمندی شرکت‌کنندگان در به‌کارگیری تکنیک‌های علمی را هدف اصلی مسابقه است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مسائل دنیای واقعی پیچیده و به هم مرتبط هستند و باید ارتباط و تاثیر بین تصمیم‌ها درنظر گرفته شود. موضوعی که شاید کمتر در آموزش مورد توجه قرار می‌گیرد. درحالیکه در صنعت نگاه جزیره‌ای به مسائل خود منجر به خلق مسائل حادتر می‌شود.

دکتر بابک رضایی ادامه داد: در این مسابقه که به صورت یک سامانه نرم‌افزاری و یک محیط شبیه‌سازی شده است، دانشجویان می‌توانند از آنچه که در درس‌های مختلف فرا گرفته‌اند، بهره گیرند و مدیریت خود را محک بزنند.

وی افزود: تیم‌های شرکت‌کننده با ورود به این سامانه در نقش مدیر در موارد مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند. در پایان، تیم‌ها بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده، مانند برخورداری از سرمایه بیشتر، رتبه‌بندی می‌شوند.

این عضو هیئت علمی مهندسی صنایع دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به غیرحضوری بودن دومین دوره مسابقه، عنوان کرد: در روز ۲۷ تیرماه سال ۱۳۹۸ تیم‌های شرکت‌کننده از دانشگاه‌های مختلف با وارد شدن به سامانه، در این مسابقه شرکت می‌نمایند. مسابقه به صورت همزمان در طی ۶ ساعت متوالی، وقایع و رویدادهای ۲ سال متوالی از یک شرکت تولیدی را شبیه سازی نموده و شرکت‌کنندگان می‌بایست در طی این زمان در مورد پارامترهای مختلف تصمیمات مناسب را اتخاذ نمایند.

وی افزود: در طی زمان اجرای مسابقه هر تیم می‌تواند موقعیت خود را نسبت به سایر تیم‌ها رقیب تشخیص داده و در پایان تیم‌هایی که حائز بیشترین درآمد مالی از تصمیمات خود گردیده‌اند، برنده مسابقه خواهند بود.

دبیر علمی مسابقه در مورد مخاطبان این دوره از مسابقه اظهار کرد: تمامی دانشجویان مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی رشته‌ها می‌توانند در مسابقه ثبت‌نام نمایند.

وی با اشاره به اینکه مجموع جوایز این دوره مبلغ ۳۰ میلیون ریال است در مورد نحوه ثبت‌نام دانشجویان، عنوان کرد: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آدرس evand.com/events/omcompetition2019 درمسابقه ثبت‌نام نمایند.

همچنین اطلاعات تکمیلی‌تر در سایت مسابقه به آدرس Om.um.ac.ir در دسترس است.

آمار بازدید

Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
۳۵۶
۵۱۷
۳۵۶
۴۷۲۰
۱۲۴۵۹
۱۰۴۲۴
۴۸۲۶۸۱