• دانشکده مهندسی990319

    دانشکده مهندسی دوشنبه 19 خردادماه 1399

همایش توجیهی آموزشی ویژه دانشجویان نوورود دانشکده مهندسی برگزار شد.

 980715-ofoghi1

به گزارش روابط عمومی دانشکده مهندسی، همایش توجیهی آموزشی با حضور هیات رئیسه دانشکده، اعضای هیات علمی و جمع کثیری از دانشجویان نو ورود کارشناسی دانشکده مهندسی روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

IMG 20191008 110716

در این مراسم، دکتر پور رضا ریاست دانشکده مهندسی ، دکتر کدخایان معاونت آموزشی و فرهنگی دانشکده مهندسی، حجت الاسلام طلابیگی معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، سرکار خانم هراتیان کارشناس و مسئول آموزش و ارتباطات کتابخانه مرکزی حضور داشتند.

در ابتدای مراسم رئیس دانشکده مهندسی ضمن سلام عنوان کرد: "هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی را با شعار خرد باید و دانش و راستی به شما تبریک می گویم و ورود شما را به دانشکده مهندسی گرامی می‌دارم. این دانشکده به عنوان پرافتخارترین دانشکده دانشگاه همواره پذیرای بهترینها بوده و این بهترینها همیشه پر افتخارترین بودند.

دکتر حمیدرضا پوررضا در خصوص افتخارت اخیر دانشکده مهندسی بیان نمود: کسب مقام اول المپیاد دانشجویی کشوری در رشته برق، کسب مقام دوم المپیاد دانشجویی کشوری در رشته متالورژی، کسب مقام نخست ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور در دانشگاه صنعتی شریف، کسب عنوان استاد نمونه کشور و استاد سرآمد کشور توسط برخی اساتید دانشکده مهندسی و ... که ما این موفقیتها را مدیون دانشجویان پرتلاش، استادان برجسته و کارکنان دلسوز هستیم که همواره در تلاشاند تا دانشکدهای موفق را به نمایش بگذارند.

ایشان در حوزه قدم گذاشتن دانشگاه فردوسی در راه دانشگاههای نسل سوم اضافه کرد: تمرکز اصلی دانشگاه در سالهای پیش رو عبارتاند از: ایفای مسئولیت اجتماعی با تمرکز بر دانشگاه علمی، بینالمللی سازی دانشگاه، مدیریت مبتنی بر اصول راهبردی، که برای تحقق اینها نیازمند کمک شما هستیم. در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی از شما دعوت میکنم در هر فعالیتی که انجام میدهید نیم نگاهی هم به موضوعات زیست‌محیطی داشته باشید که امیدواریم در آیندهای نزدیک با مشارکت شما بتوانیم برچسب دانشکده سبز را به خودمان اختصاص دهیم.

وی صحبت خود را این گونه پایان داد: فرزندانم در این چهار سال پیش رو به جرات می‌توان گفت این مکان خانه شما و افراد پیرامونتان خانواده شما خواهند بود و ما تلاش می‌کنیم به کارگیری نیروهای کارآمد، مکانی امن و با نشاط نیز برای شما مهیا کنیم.

 

در ادامه معاون آموزش فرهنگی دانشکده مهندسی ضمن سلام و خوشآمدگویی بیان نمود: دانشکده مهندسی بالاترین آمار دانشجو را نسبت به دانشکدههای دیگر دارد و همچنین هزاران فارغ‌التحصیل موفق در صنعت و جامعه داریم. قدر خودتان را بدانید و در این چهار سال غافل نشوید، اکثر دانشجویان مهندسی در ورود به دانشگاه با افت تحصیلی و بعضا مشروطی مواجه میشوند که در آینده تحصیلی باعث بروز مشکلاتی میشود، پس از همین ابتدای کار با عزمی راسخ ومصمم تلاش کنید.

دکتر مهران کدخدایان صحبت خود را با آرزوی موفقیت برای همه این گونه پایان داد: برای فعالیتهای دانشجویی زمینههای متفاوت علمی، ورزشی، فرهنگی، سیاسی وجود دارد ولی شما درس را در اولویت خود قرار دهید.

 

در ادامه حجت الاسلام طلابیگی معاون نهاد رهبری در دانشگاه صحبت خود را با این سوال آغاز نمود: امروز توقع جامعه از دانشگاه چیست؟ همان طور که در راس هرم مازلو خودشکوفایی قرار دارد و انسان با خلاقیت و نوآوری کامل میشود، پس جامعه از دانشگاه توقع خلاقیت و نوآوری دارد. انشاالله دانشگاه بتواند با شکوفایی و خلاقیت روزافزون شما بیشتر از پیش در همه سطوح بدرخشد. ما نیز در نهاد در حوزه فلسفی و آزاد اندیشی بسیار منتظر ورود نیروهای جدید و همفکریهای مفید آنها هستیم، که بتوانیم خلاقیت فلسفی و مهندسی را در کنار یکدیگر رشد داده و شکوفا کنیم.

IMG 20191008 112643

در ادامه از اعضای تیم while(1) برنده هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه، نفرات برتر المپیاد دانشجویی کشوری تجلیل شد.

سپس دبیر شورای صنفی دانشجویان به معرفی و وظایف این شورا پرداخت و لزوم و فواید مطالبهگری را برای دانشجویان بیان نمود.

همچنین دبیر کل انجمن های علمی دانشکده مهندسی، توضیحاتی راجع به انجمنهای علمی و فعالیتهای آن و ضرورت کسب تجربه در انجمنهای علمی برای ورود راحتتر به صنعت ارائه کرد.

سرکار خانم هراتیان توضیحات مبسوطی در خصوص فعالیت و نحوه خدمات مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی ارائه نمود.

در پایان مراسم دانشجویان شرکت کننده ضمن پذیرایی از غرفههای تشکلهای دانشجویی مانند جهاد دانشگاهی، بسیج، جامعه اسلامی، انجمن اسلامی بازدید کردند.

IMG 20191008 110812