• دانشکده مهندسی990319

    دانشکده مهندسی دوشنبه 19 خردادماه 1399

  • ملت امام حسين (ع)

دومین مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه فردوسی مشهد در دانشكده مهندسي افتتاح شد

 

Pic1

 

در تاريخ سه‌شنبه 11 شهریور 1399، دومین مرکز فناوری‌های نوین دانشگاه در دانشكده مهندسي افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشكده مهندسي، اين مراسم با حضور مجازی دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، سركار خانم مهندس کوکب موسوی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی، دكتر حميدرضا پوررضا، رئيس دانشكده مهندسي، به همراه جمعي از مديران دانشگاه صورت پذيرفت.

رئیس دانشگاه در سخنان خود ضمن اشاره به فعاليت‌هاي مرکز فناوری‌های شماره یک دانشگاه و برشمردن آن به‌عنوان تجربه‌ای مناسب و همچنين با تأكيد بر روند تأسيس دو مركز ديگر با توجه به تكميل شدن ظرفيت مركز شماره يك، ادامه داد: اين مرکز که در دانشکده مهندسی مستقر می‌باشد، در اصل مرکز شماره 3 بوده، ولی به دلیل اینکه زودتر به بهره‌برداری رسیده است، شاهد افتتاح آن هستیم.

دکتر کافی در خصوص مأموریت مراکز فناوری گفت: مراکز فناوری‌های نوین سه مأموریت عمده را عهده‌دار هستند که جلب و ارتقای ایده‌ها و طرح‌های بدیع استادان و دانشجویان و قراردادن آن‌ها در معرض دید و خرید شرکت‌ها و صنایع مختلف، اولین مأموریت این مراکز می‌باشد. مأموریت دوم، ایجاد شبکه‌های همکاری و ایجاد ارتباط با صاحبان صنعت با دانشگاه در محیطی تنگاتنگ است. دکتر کافی اشاره كرد كه همیشه دانشگاه برای ارتباط با جامعه و صنعت باید به آن وارد می‌شد، ولی دانشگاه فردوسی مشهد نشان داد که می‌توان با ایجاد یک جاده دوطرفه صنعت را به دانشگاه آورد. رئيس دانشگاه، سومین مأموریت را استقرار آزمایشگاه‌هایی در این مراکز برشمرد که توان تأمین نیازهای صنعت را داشته باشند.

در ادامه با اعلام دکتر غلامی، این مرکز توسط دکتر کافی و خانم مهندس موسوی افتتاح شد و از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید به عمل آمد.