آزمایشگاه‌های آموزشی شیمی پلیمر و شیمی‌فیزیک پلیمرها در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

 در تاریخ دوشنبه 21 مهرماه 1399، دو آزمایشگاه آموزشی شیمی پلیمر و شیمی‌فیزیک پلیمرها با حضور اعضای هیئت‌رئیسه دانشکده مهندسی و مهندس علیرضا تیموری، نمایندۀ خانۀ صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به شکل رسمی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

Az

گروه مهندسی شیمی دانشکده مهندسی از سال 1396 اقدام به راه‌اندازی رشته مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی نموده که با توجه به استقرار بسیاری از صنایع پلیمری در استان خراسان رضوی، راه‌اندازی این رشته بستری مناسب جهت ارتباط با صنایع بومی استان را فراهم کرده است. گسترش روزافزون پلیمرها به‌منظور تولید پلیمرهای جدید با کاربردهای متنوع نیازمند شناخت کامل ساختار این مواد و خواص آن‌ها است. در آزمایشگاه "شیمی پلیمر" دانشجویان با روش‌های سنتز آزمایشگاهی انواع پلیمرها آشنا می‌شوند. همچنین اطلاعات پایه در زمینه مبانی شیمی و فیزیک پلیمرها به درک ارتباط ساختار- خواص آن‌ها کمک می‌کند که در قالب آزمون‌های عملی در آزمایشگاه "شیمی‌فیزیک پلیمرها" بررسی می‌شود. دانشجویان رشته مهندسی پلیمر پس از گذراندن این دو آزمایشگاه مقدماتی، مهارت‌ها و اطلاعات پایۀ لازم جهت اخذ دروس عملی دیگر نظیر کارگاه‌های مهندسی الاستومر، پلاستیک و کامپوزیت را فرامی‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد، تجهیز و راه‌اندازی دو آزمایشگاه آموزشی مذکور به همت دکتر علی دشتی و دکتر زهرا مقصود و با مشارکت و حمایت خانۀ صنعت، معدن و تجارت استان و با تلاش‌های جناب آقای مهندس علیرضا تیموری مدیرعامل شرکت پیشگامان پلاستیک خراسان به انجام رسیده است.

Featuring-A

تقویم آموزشی دانشکده

Featuring-C

گروه‌های آموزشی / رشته‌ها

Featuring-B

مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌ها

Featuring-D

همایش‌ها و کنفرانس‌ها